Untitled

 

 

In anul scolar 2013-2014 vor functiona doua clase pregatitoare la Scoala Gimnaziala Simand (Scoala cu clasele I-IV Simandul de Jos, invatator titular Cordos Mihaela) si la Scoala Primara Simand (Scoala cu Clasele I-IV Simandul de Sus, invatator titular Susorca Anisoara).
In data de 3 aprilie, ora 16.30 ,la Gradinita PN 2 si 17.30 , la Gradinita PN 1 vor avea loc intalniri de consiliere a parintilor care vor sa isi inscrie copiii la clasa pregatitoare.
In data de 4 aprilie, ora 16 se vor organiza intalniri cu parintii ( care vor sa isi inscrie copiii in clasa pregatitoare), cadrele didactice care predau in acest an la aceste clase si cele care vor preda in anul scolar 2013-2014 , in sediul Scolii Gimnaziale Simand si al Scolii Primare Simand.

Proiectului de Metodologie a inscrierii copiilor in clasa pregatitoare  
Calendarul inscrieii copiilor in clasa pregatitoare